• Najbliższy mecz: 21.06.2026
  • 17:00
  • Finał baraży o III Ligę: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Stomil Olsztyn
  • Mińsk Mazowiecki, ul. Sportowa 1

100. mecz Filipa Wójcika

Filip Wójcik<br><br>fot. stomilolsztyn.com

Filip Wójcik rozegrał wczoraj swój 100. oficjalny mecz w barwach Stomilu Olsztyn. Jubileuszowy występ przypadł na ostatnie ligowe spotkanie tego sezonu z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie, zakończone wyjazdowym zwycięstwem olsztynian 4:1.

25-letni pomocnik pojawił się na boisku w drugiej połowie meczu i tym samym dołączył do grona zawodników, którzy przekroczyli granicę 100 występów w biało-niebieskiej koszulce. Popularny "Wujo" debiutował w naszej drużynie jeszcze na poziomie I ligi w sezonie 2021/22. Obecny sezon jest jego czwartym w pierwszym zespole Dumy Warmii. Po trzech latach gry w Stomilu spędził rok w Olimpii Grudziądz, skąd we wrześniu ubiegłego roku powrócił do Olsztyna. W dotychczasowych 100 występach zdobył 10 bramek.

Niestety, mimo jubileuszu i wysokiego zwycięstwa powodów do pełnej radości po meczu w szatni Stomilu nie było. Wygrana Polonii Lidzbark Warmiński nad Granicą Kętrzyn (3:2) sprawiła, że Duma Warmii zakończyła czwartoligowe zmagania na 2. miejscu i o awans do III ligi będzie musiała walczyć w barażach.

Wujo, gratulujemy jubileuszu i życzymy kolejnych udanych występów!


100. mecz Filipa Wójcika 100. mecz Filipa Wójcika Reviewed by Stomil Memorabilia on sobota, 13 czerwca 2026 Rating: 5